5 grudnia 2017 Przemysł 0

Praktycznie wszystkie urządzenia dźwigowe wyposażone są w specjalny element, służący do przeładunku, przemieszczania czy też podnoszenie przedmiotów ważących nawet kilka ton. Elementem tym są zawiesia transportowe, czyli specjalne pasy, które muszą być na tyle wytrzymałe, aby sprostać dużym ciężarom. 

Odpowiedni dobór zawiesi

pasy zawiesiaCiężkie ładunki pojawiają się w wielu miejscach- na placach budowy, w halach magazynowych czy produkcyjnych i tak dalej. Do ich przenoszenia służą różnego rodzaju dźwigi, wyposażone w specjalne pasy zawiesia, które przyczepia się do przenoszonego przedmiotu. Bardzo ważne jest to, aby zawiesia były bardzo wysokiej jakości. To daje nam gwarancje, że nic złego się z nimi nie stanie. Dobór  zawiesi zależy po po pierwze od parametrów dźwigu. One określają nam maksymalny cieżar ładunku, który dany sprzęt jest w stanie podnieść. Rodzaj zawiesi musi więc być w stanie wytrzymać konkretny ciężar. Zawiesia pasowe używa się głównie do mniejszych ciężarów. Do pozostałych używa się zazwyczaj zawiesi wykonanych z lin lub łańcuchów stalowych. Przy wyborze zawiesi uwzględniamy temepraturę oraz wilgotność miejsca, w którym będą używane. Chodzi o odporność zawiesia na konkretne czynniki. Ważne jest też to, jaki rodzaj towaru będziemy transportować. Zawiesia wykonane ze stali mogą uszkodzić niektóre towary. Wtedy lepuej zastosować zawiesia pasowe lub, jeżeli to możliwe, zawiesia łańcuchowe. Zawsze bierzmy pod uwagę tych kilka czynników, a zoptymalizujemy proces przenoszenia ładunków.

Do przenoszenia ciężkich ładunków wykorzystuje się różnego rodzaju dźwigi, które wyposażone są w tak zwane zawiesia. Zawiesia to nic innego, jak pasy, którymi przyczepia się do dźwigu dany ładunek. Bardzo ważne jest to, aby umiejętnie dobrać rodzaj zawiesi do konkretnych potrzeb.