12 kwietnia 2018 Usługi 0

W ostatnim czasie można zauważyć, ze w wielu miastach zaczynają powstać coraz to nowsze place zabaw dla dzieci, gdzie mogą przychodzić sobie z rodzicami i bawić się w letnie dni. Jest to również dobre udogodnienie dla samych rodziców, gdyż mogą oni nieco odetchnąć sobie i przebywać na świeżym powietrzu, wiedząc że ich dziecko bezpiecznie bawi się na takim placu zabaw.

Bezpieczny plac zabaw

place zabaw producenciJak się okazuje w dzisiejszych czasach są już zupełnie inne place zabaw, niż jeszcze kilkanaście lat temu, Większość dorosłych już osób pamięta ich place zabaw jakie były na osiedlach, gdzie urywała się blacha wszystko było praktycznie zardzewiałe ale i tak bawiło się tam mnóstwo dzieci. Obecnie jest to nie do pomyślenia i place zabaw producenci są zobligowani wręcz do przestrzegania bardzo surowych norm jakie mają oni narzucone przez różne instytucje. Wszystko oczywiści jest po to by dzieci były bezpieczne na takich placach zabaw, tez zakazane jest używanie jakichkolwiek blaszanych elementów co zresztą widać na nowych placach zabaw, bo są one zrobione głownie z drewna. Nie jest to jednak zwykle drewno tylko jest to specjalne bardzo miękkie drewno, które ma chronic dzieci przed mocnym uderzeniem, wiec nawet gdy dziecko uderzy się w taki plac zabaw podczas zabawy to drewno zamortyzuje większość bóli, przez co nie będzie to aż ta bardzo bolało dziecka, niż uderzyłoby w coś metalowego lub zwykłe twarde drewno.

Cieszy nas fakt, że liczne przepisy bezpieczeństwa chronią nasze dzieci przed słabej jakościami placach zabaw, które kiedyś były praktycznie na każdym osiedlu, dziś już ich nie ma. Dlatego też wiele rodziców może w spokoju pościć swoje dzieci same na takie place zabaw bez obawy o to, że może coś im się nieprzyjemnego wydarzyć podczas zabawy.