28 sierpnia 2017 Wnętrza 0

Zapewne wielu z was widziało swego rodzaju powierzchnię podłogowe, które charakteryzują się naprawdę bardzo wysokim połyskiem. Wygląda to niesamowicie ze względu na to, iż taki charakter podłogi jest wręcz nie do osiągnięcia. Zazwyczaj takie podłogi można zauważyć w przypadku wielkich obiektów sportowych, których podłoża muszą charakteryzować się najwyższą jakością.

Lakiery o wysokim połysku

bona mega z połyskiemWybierając się na swego rodzaju hale sportowe lub salki zdecydowanie można zauważyć, iż podłogi, które wykonane są z drewna charakteryzują się naprawdę wysoką wytrzymałościom pod względem poszczególnych czynników fizycznych, które mogą wpłynąć na ich jakość ale także i nienaganny wygląd. Jeśli chodzi o to zdecydowanie można zauważyć, iż podłogi te posiadają bardzo wysoki połysk. Aby osiągnąć taki efekt należy stosować specyficzne metody konserwacyjne, które pozwolą nam na zadbanie dokładnie o te podłogi. Przykładem, który pozwoli nam na osiągnięcie takich właśnie efektów jest stosowanie lakieru opracowanego specjalnie dla drewnianych podłóg sportowych. Przykładem takiego lakieru jest bona mega z połyskiem. Lakier ten posiada wspaniałe właściwości poziomujące ale i także stanowi unikalny lakier powierzchniowych, który polecany jest przez wiele organizacji, które stosują już ten lakier. W przypadku wielu obszarów sportowych głównymi zaletami jest to, iż lakier ten wykazuje bardzo wysoką odporność na ścieranie oraz ślady po obuwiu, w związku z czym idealnie nadaje się w przypadku sytuacji kiedy powierzchnia podatna jest na ścieranie. Lakier ten wykazuje bardzo dużą wytrzymałość w związku z czym znosi zarówno pionowe jak i poziome ruchy. Jego eksploatacja pozwala nam na korzystanie z jego właściwości nawet w przypadku wcześniej lakierowanych powierzchni.

Stosowanie tego lakieru pozwoli nam na zachowanie trwałość oraz jakości powierzchni na jak najwyższym poziomie. Lakier ten polecany jest przez wiele organizacji zajmujących się sportem, na co dowodem jest to, iż stosowany on był w przypadku mistrzostw świata ale także igrzysk olimpijskich w koszykówce.