11 lutego 2018 Wnętrza 0

Każdy z nas powinien pamiętać o tym, że każde wnętrze powinno być odpowiednio oświetlone. Pomysłów na oświetlenie pomieszczeń nie brakuje. Możemy między innymi wybrać żyrandole, kinkiety czy też stojące lampy, jednak ostatnio najchętniej wybieranym rodzajem oświetlenia są plafony.

Jak wybrać odpowiedni plafon do naszego wnętrza?

plafon londonPlafon to lampa sufitowa, która bardzo często przez niektórych jest też nazywana oprawą oświetleniową. Plafon London polecany jest szczególnie do niskich pomieszczeń, w których długi żyrandol nie jest dobrym rozwiązaniem ze względu na dużą ilość miejsca jaką zajmuje. Plafon to rodzaj oświetlenia, które sprawdzi się w każdym wnętrzu, zarówno klasycznym jak i nowoczesnym. Montowany blisko sufitu zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu nawet wysokie osoby w niezbyt wysokim pomieszczeniu nie będą haczyły o niego głową. Należy jednak pamiętać, że wybierając plafon przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na charakter pomieszczenia, w którym ma się on znajdować. Plafony można je podzielić na klasyczne, awangardowe czy też pełne nowoczesności, dlatego na pewno każdy z nas znajdzie odpowiedni model do swojego pomieszczenia. Plafony najczęściej umieszcza się w salonach, jadalniach a nawet łazienkach (jako dodatkowe źródło światła). Najważniejszą zaletą plafonów jest to, że dają rozproszone światło przez co pomieszczenia są doskonale oświetlone. Obecnie najchętniej wybierane są modele LED, które emitują naprawdę bardzo mocne światło zużywając przy tym niewielką ilość energii elektrycznej.

Plafony to doskonały sposób na oświetlenie niezbyt wysokich lub małych pomieszczeń. Do tego pięknie się prezentują a różnorodność modeli jest tak ogromna, że na pewno każdy z nas znajdzie coś dla siebie i dla swojego wnętrza.