26 sierpnia 2017 Dom 0

Coraz większym zainteresowaniem na polskim rynku cieszą się piece wolnostojące. Nazywane są one również kozami. Wyglądają bardziej nowocześnie niż kominki i można kupić piece w różnorodnej stylistyce. Każdy znajdzie z pewnością odpowiednie rozwiązanie do swojego domu.

Piece z zamkniętą komorą spalania – lekkie i sprawne

piece wolnostojące warszawaPaleniska w piecach wolnostojących są zawsze szczelnie zamknięte. Obudowa takich pieców wygląda bardzo estetycznie, dlatego tym bardziej warto zainwestować w takie rozwiązanie. Piec wolnostojący to nie tylko źródło ciepła. Jest to też element ozdobny w domu jednorodzinnym. Jeśli w domu z różnych przyczyn nie można zamontować kominka, piec wolnostojący jest doskonałą alternatywą. Każdy kto lubi patrzeć na płonący ogień, będzie jak najbardziej zadowolony z takiego elementu w domu. Tego typu piece wolnostojące warszawa można tak naprawdę umieścić w każdym pomieszczeniu w domu. Piec może znajdować się wszędzie tam, gdzie jest odpowiednie podłączenie do komina. Piece wolnostojące są lżejsze niż solidne kominki budowane z cegieł i innych materiałów. Dzięki temu niepotrzebne jest specjalne wzmacnianie stropów przed zainstalowaniem pieca wolnostojącego. Kozy kosztują znacznie mniej, ponieważ nie muszą mieć specjalnej obudowy. Nie zajmują też tyle miejsca w domu co kominek. Komora spalania w piecu wolnostojącym jest zamknięta. Piec pozwala ogrzać nawet dużą powierzchnię. Możliwe jest ogrzewanie aż 100m2 jednym piecem.

Gama wzorów i kolorów takich pieców jest bardzo bogata. Wiele z nich ma nowoczesne kształty. Istnieją nawet modele pieców wolnostojących, które umożliwiają pieczenie i gotowanie w piecu. Cała powierzchnia pieca wolnostojącego oddaje ciepło do pomieszczenia. Jeśli chodzi o sprawność pieca, jest ona porównywalna z tradycyjnymi kominkami. Piece opala się tanimi źródłami energii.