13 marca 2018 Usługi 0

Pracuję w dość dużej firmie i któregoś dnia zaplanowaliśmy powiększenie naszej filii. Chcieliśmy rozwinąć się też na inne miasta, dlatego szukaliśmy nowego lokum. Kiedy już coś wpadło nam w oko, nie zwlekaliśmy i wynajęliśmy dany lokal. I pamiętam, jak bardzo się zdziwiłam, kiedy następnego dnia pojechaliśmy robić projekty pomieszczeń.

Szczury w pracy i ich likwidacja

fachowe zwalczanie szczurówMyślałam, że mam zwidy, że coś nagle przemknęło koło mnie. Jednak zaraz zaczął krzyczeć z przerażenia mój kolega z pracy i wiedziałam, że to nie zwidy. Lokal ten zajmowali już dzicy lokatorzy, czyli szczury. Okropny widok. Nie wiem, czy właściciele o tym wiedzieli, no ale jak już podpisaliśmy umowę, to musieliśmy się nimi zająć. Na szczęście są takie usługi jak fachowe zwalczanie szczurów i nie trzeba działać na własną rękę. Specjalne osoby trudnią się usuwaniem takich szkodników. Gryzonie muszą być zwalczane dogłębnie, ponieważ mogą gdzieś mieć swoje gniazdo. Człowiek, który się na tym nie zna, sam nie da rady się ich pozbyć. Dlatego przyjechała do nas specjalna firma, która przez jakiś czas starała się znaleźć miejsce, z którego szczury przychodzą. Wszędzie porozkładali różne łapki ze specjalnym preparatem, który ma za zadanie otumanić szczura i go uśpić. Niestety, szczury to takie zwierzęta, które są zaliczane do szkodników i mimo mojej ogromnej sympatii do zwierząt, tych nigdy bym nie mogła tolerować. Roznoszą choroby, rosną do ogromnych rozmiarów i są agresywne.

Bardzo szybka deratyzacja pomogła pozbyć nam się problemu. Panowie uwinęli się ze szczurami, najpierw rozłożyli łapki i trutki, a później za parę dni przyjechali to wszystko posprzątać. Dzięki temu mogliśmy znów zacząć planować, gdzie co ulokować i rozpocząć działania firmy w innym mieście i lokalu.